Pánská kolekce

Pánské kožene pásky

41 produktů
Kategorie

Pánský kožený pásek – praktický doplněk s estetickou funkcí

Alespoň dva pánské pásky z kvalitního materiálu by měly být součástí šatníku každého muže. Pokud jde o pánské doplňky, jedná se o nenápadný kousek, který má ale hned několik důležitých funkcí. Nejen, že drží kalhoty na svém místě, ale také pozvedne každý váš look na vyšší úroveň. Stačí jen vybrat správnou velikost a vhodný typ pro formální i neformální příležitosti.

Jak správně vybrat délku opasku?

Pánské pásky mají nejčastěji délku od 90 do 130 cm (S až XL). Vaši velikost přitom můžete zjistit třemi jednoduchými způsoby. Vůbec nejsnadnější je změřit pásek, který už máte doma a perfektně vám sedí. Pokud takový nevlastníte nebo se proporce vaší postavy nedávno změnily, stačí vložit krejčovský metr do poutek u kalhot, ke kterým plánujete pásek nosit. Případně si můžete přímo změřit pas, který máte zhruba 1 cm pod pupíkem. Jen myslete na to, že obvod pasu je většinou zhruba o 15 cm kratší než délka pásku.

Formální pánské pásky musí splňovat několik pravidel

Narozdíl od žen mají muži malou nevýhodu v tom, že kožené pásky pánské pro vytvoření byznysového nebo společenského outfitu se řídí poměrně přísnými pravidly. Důležitá je zejména tlumená neutrální barva. Nejlépe vypadá klasická černá, elegantní hnědá nebo stylová tmavě modrá. Konkrétní výběr z těchto odstínů už záleží na celkovém stylingu a na tom, co vám sluší.

Pokud se chystáte na důležité jednání nebo formální večerní akci, váš pásek by měl mít šířku přibližně 3,5 cm. Užší nebo širší varianty nejsou považovány za vhodné a mnohdy je nepovoluje ani dress code. Svou roli ale hraje také nenápadné zapínání. Například pánský pásek s přezkou ve zlaté barvě se pro tyto účely příliš nehodí. Doporučujeme raději volit stříbrné nebo mosazné varianty. Tvar přezky by měl být nejlépe hranatý a bez zbytečného zdobení.

Kvalitní přírodní kůže je praktická a skvěle vypadá

Velmi podstatný je také kvalitní přírodní materiál, díky kterému vám tento nadčasový pásek vydrží několik let jako nový. Pravá kůže se totiž na rozdíl od polyuretanu při nošení nezničí, ale naopak příjemně změkne. Kožený pásek pánský vám tedy poskytne maximální pohodlí po celý den a navíc působí luxusním dojmem.

Jak vybrat pánský pásek podle postavy a osobního stylu?

Každý pánský pásek by měl barevně a stylově ladit s ostatními doplňky, zejména botami a taškou. Pokud bude v barvě vaší pánské peněženky nebo hodinek, přidá vám to samozřejmě módní body navíc. A to nejen u žen, ale i v byznysu.

Dále platí, že drobnějším postavám sluší spíše užší pásky s méně výrazným zapínáním, zatímco vyšší a mohutnější muži mohou sáhnout po širším pásku s větší sponou. Konkrétní kožené pásky pánské ale vždy vybírejte i s ohledem na celkový outfit a danou příležitost.

Základem je vždy správná velikost, do které se na našem e-shopu díky přesným rozměrům trefíte velmi snadno. A pokud by vám daný kožený pásek pánský přece jen neseděl, vůbec nevadí, do 30 dnů jej můžete bezplatně vrátit. Čekají na vás tisíce dalších modelů a doprava nad 500 Kč je vždy zdarma, nemusíte tedy platit ani korunu navíc.

Kožené pásky pánské z našeho sortimentu se vyrábějí z prémiových italských materiálů, a to přímo v Evropě. Zejména vyznavače udržitelnosti tedy potěší, že nákupem podpoří lokální produkci, která je navíc maximálně šetrná k životnímu prostředí.

I pánské pásky pro volný čas by měly být kvalitní a stylové

Stejně velkou pozornost jako klasickým páskům byste měli věnovat i variantám pro volný čas. Vybrat si můžete například pánský pásek s automatickou přezkou, která zaručuje rychlejší a snadnější manipulaci a samozřejmě také ležérnější vzhled. I v tomto případě ale doporučujeme sáhnout spíše po kvalitní přírodní kůži než kdysi velmi oblíbeném textilu.

Fantazii se naopak meze nekladou, pokud jde o barevnost a šířku opasku. Jen dávejte pozor, aby byl celek sladěný a nepůsobil překombinovaně – elegantní pánská taška a pestrobarevný pánský pásek zkrátka dohromady nepůjdou.

Znáte aktuální trendy?

Klasické kožené opasky jsou velmi nadčasové, a tak módnímu diktátu příliš nepodléhají. K džínám a volnočasové košili nebo polo triku ale letos klidně oblékněte i výrazně barevný pánský pásek. Inspirovat se můžete současnou módou, která přeje zářivým odstínům červené, zelené nebo modré. A nemějte strach, na neutrální barvy bude vždycky času dost.

Bezpečné nakupování
Bezpečné nakupovánís certifikátem SSL
Doprava zdarma nad 500 Kč
Doprava zdarmanad 500 Kč
30 dní na vrácení
30 dnína vrácení