-

Firma

O nás

Již v dobách PLR se Nový Targ spojoval Polákům s botami – mnoho z nich dodnes nostalgicky vzpomíná na slavné Relaksy vyráběné v Novotargkém podniku koženého průmyslu Podhale. Avšak obří kombinát nevydržel změny způsobené volným trhem po roce 1989.

1990

Ve stejné době se Wiesław Wojas, zástupce rodu spojeného již mnoho generací s výrobou obuvi rozhodl šít boty pod značkou Wojas, přičemž svým vlastním jménem ručil za vysokou kvalitu vyráběné obuvi. V roce 1990 zaměstnal několik osob a otevřel první značkovou podnikovou prodejnu. Výroba v prvním roce existence podniku dosáhla několik desítek párů bot. 

1994

Módní vzorkařství, schopnost vnímat měnící se preference klientů a rychlá reakce na změny na trhu, zejména nejvyšší kvalita vyráběné obuvi způsobily bleskový rozvoj podniku. V roce 1994 se Wiesław Wojas rozhodl odkoupit od správce konkursní podstaty NZPS Podhale část zlikvidovaných provozů spolu se stroji. Umožnilo to nejenom dynamický růst výroby, ale taky zachování stovek ohrožených pracovních míst – v průběhu necelého jednoho roku se zaměstnanost ztrojnásobila.

1996

V roce 1996 vznikla obchodní společnost WOJAS TRADE, která převzala stávající firemní obchody a zahájila aktivní rozšiřování sítě.

2007-2008

Roky 2007-2008 otevřely úplně novou etapu v rozvoji podniku. Nejdřív byl Výrobně-obchodní podnik Wojas přetransformován na akciovou společnost, na jaře roku 2008 Wojas S.A. debutoval na Varšavské Burze Cenných Papírů. Získaný kapitál byl určen na rozšíření a dokapitalizování prodejní sítě (v průběhu 3 let se počet téměř zdvojnásobil, přičemž dosáhl počtu 120), rozšíření výrobního podniku a rozvoj oddělení vzorkařství. Ve stejném roce bylo získáno 100 % podílu ve Wojas Slovakia intensifikací expanze na trh našeho jižního souseda (v současnosti má slovenská síť 9 salonů).

2009

V roce 2009 společnost zahájila rozšiřování výrobního podniku, spojené se zakoupením a zavedením nového vstřikovacího systému montáže obuvi, spolu s nákupem nových šicích a montážních strojů. Polovina investičních nákladů (12 milionů polských zlotých) byla financována z prostředků Evropské Unie v rámci Operačního Programu Inovační Hospodářství.

2016

Dnes je Wojas S.A. jedním z největších a nejvíc ceněných polských výrobců obuvi, který disponuje sítí téměř 160 firemních salonů v Polsku, na Slovensku a Ukrajině ?a Čechách? a ročně vyrábí několik set párů obuvi. V nabídce společnosti se nachází elegantní kožená dámská a pánská obuv, modely pro mládež a trekkingová obuv. Nabídku doplňuje kožená galanterie - kabelky, aktovky a opasky. Část výroby je určena na export a pro speciální služby - firma Wojas již několik let dodává speciální obuv pro armádu, hasiče, pohraniční stráž, polskou poštu, lesnické služby a dopravní služby. Kapitálová skupina Wojas S.A. zaměstnává v celém Polsku již téměř 1300 osob.

Bezpečné nakupování
Bezpečné nakupovánís certifikátem SSL
Doprava zdarma nad 500 Kč
Doprava zdarmanad 500 Kč
30 dní na vrácení
30 dnína vrácení