Kolekce
  • 1
  • z
  • 1

Balerínky - boty, které nestárnou

Která žena nemá ve svém repertoáru alespoň jeden pár balerínek? Jedná se o téměř nejpraktičtější polobotky, které existují. Obuté jsou v řádech vteřin a dostupné jsou v tolika různých variantách, že mohou ženské nohy zdobit jak při běžných procházkách či v práci, tak na výjimečných, slavnostních událostech. Dámské baleríny se zkrátka v botníku neztratí, a když si je pořídíte, určitě vám nezůstanou ležet někde vzadu ve skříni.

Tento typ obuvi můžete kombinovat prakticky s jakýmkoliv typem šatů, sukní a kalhot, ať už půjde o dlouhý, krátký, úzký nebo široký střih. Často narazíte i na sportovní baleríny, které jsou přímo dělané na volnočasové aktivity, tedy i na procházky do přírody nebo rychlé venčení vašich čtyřnohých kamarádů. Obvykle jsou laděné do jednoduchého stylu a zaměřené především na pohodlí, a tak si nemusíte dělat starosti, jestli zrovna padnou k vašemu aktuálnímu outfitu.

Říká se, že balerínky obecně nejvíce sedí dámám s úzkou nohou. Pravdou ale je, že tento tvar je pouze zvýhodňuje v tom ohledu, že si mohou dovolit obout pár z jakéhokoliv materiálu. Ženy s širším chodidlem by měly volit spíš pevnější boty - baleríny, ideálně kožené. Jde totiž o materiál, který se dokáže tvaru chodidla jemně přizpůsobit. U nás přesně takové najdete a všechny jsou vyrobeny přímo v Evropě, a to z kvalitní přírodní kůže.

Prý zkracují nohy? I na to existuje řešení

Spousta žen si dámské mokasíny a baleríny bojí pořídit z toho důvodu, že mohou opticky zkracovat nohy. K tomu skutečně může dojít, ale i na tento problém existuje řešení. Tím jsou baleríny na klínku či na podpatku, které nabízejí všechny pozitivní vlastnosti tohoto typu obuvi a ještě k nim jednu přidávají. Vaše nohy i celou figuru opticky prodlouží a zeštíhlí, čímž schovají jakékoliv nedostatky, a zároveň zvýrazní ženské partie.

Až si budete vybírat baleríny na podpatku rozhodně vezměte v potaz to, kam je máte v plánu nosit. Sice se jedná o obuv, která se hodí pro různé příležitosti, podpatky by ale mohly v některých situacích představovat komplikaci - například při řízení nebo na delších procházkách. Stojí tedy za zvážení, jak vysoký podpatek zvolit, nebo zda se raději neobejdete bez něj.

Když jde o pohodlí, není místo na kompromisy

Abyste si vybrala opravdu pohodlné baleríny, musíte najít tu správnou velikost. Jedná se o boty bez jakéhokoliv šněrování nebo zipu, takže pokud vám budou moc velké, ihned začnou padat. Nástrahy příliš malé obuvi jsou asi docela jasné a zahrnují především nepříjemné tlačení, které může končit puchýři a otlaky. Jak tedy vybrat správnou velikost? Nespoléhejte se na číslování posledních bot, co jste si koupila, a chodidlo si raději změřte.

Na našem webu najdete přehlednou tabulku velikostí, která vám pomůže vybrat balerínky podle vašich představ a potřeb. Samozřejmě se i tak může stát, že vám boty přesně nesednou. Pro takový případ nabízíme možnost vrácení zboží do třiceti dnů - místo něj pak můžete objednat pár odpovídající velikosti. U každé objednávky v minimální hodnotě 500 Kč u nás navíc máte poštovné zdarma, takže neplatíte nic navíc.