Dětská kolekce

Dívčí kotníkové boty

611 produktů
Kategorie

Dívčí botičky

Dívčí kotníkové boty jsou perfektní obuv na jarní a podzimní měsíce, kdy venku je ještě stále chladno. Jejich velkou předností je vyvýšený svršek s délkou ke kotníku, který chrání nohy při nepříznivém počasí. Můžete si tak být jistí, že nožičky vašich milovaných holčiček zůstanou v teple a suchu. Budete si moct společně užívat času stráveného na čerstvém vzduchu bez obavy, že dcera nastydne nebo chytí rýmičku.

Podrážka je základ

Jelikož jsou dívčí botičky určené spíše pro chladnější období, je důležité aby měly vhodnou podrážku. Ideální podrážka pro kotníkové boty by měla být pevná a tlustá, aby tvořila spodní izolační vrstvu před chladem. Vyšší podešev zároveň chrání před blátem, případně i prvním sněhem. Je důležité aby byla dostatečně ohebná a dovolila tak přirozený pohyb nohy během chůze. Neuškodí pokud jsou navíc na podrážce vroubky, protože skvěle chrání proti kluzkým povrchům a pomohou dceři čelit první námraze.

Délka ke kotníku a její výhody

Vyvýšený svršek dívčích kotníkových bot má hned několik předností. Především chrání nohu před deštěm a chladem. Navíc má i zdravotní výhody. Délka ke kotníku stabilizuje patu, díky čemu je chodidlo umístěné ve správné poloze a bota pevně drží. Kotníkové boty jsou doporučené hlavně pro nejmladší chodce, kterých krůčky jsou ještě nejisté a potřebuji podporu.

Tkaničky nebo suchý zip?

Široký výběr dívčích kotníkových bot nabízí také několik způsobů obouvání a zapínání, z nichž nejpopulárnější jsou tkaničky a suchý zip. Obě řešení skvěle plní svoji roli a v podstatě je jen na vás, kterou variantu zvolíte. Doporučujeme však zvážit věk dítěte a jeho manuální schopnosti. Pro mladší děti je zpravidla lepší vybrat botičky se zapínáním na suchý zip. Díky tomu se budou moct obout samy a nezabere jim to tolik času. Tkaničky jsou řešením pro starší slečny. Pokud je však vaše dcera ještě malinká, a boty se suchým zipem se vám nelíbí, je tady ještě třetí možnost. Šněrovací kotníkové boty s klasickým zipem na straně. Vypadají jako klasické boty s tkaničkami, jsou však mnohem jednodušší v nazouvání.

Vhodná péče

Dívčí kotníkové boty jsou často vystavené náročným podmínkám, proto je vhodná a pravidelná péče obzvlášť důležitá. S trochou snahy budou botičky vypadat jako nové po celou sezónu. Než přistoupíte k impregnaci, je potřeba boty pořádně očistit. Začněte podrážkou. Odstraňte veškeré nečistoty jako bláto, kamínky nebo trávu. Pak pokračujte u svršku. Přizpůsobte způsob čištění materiálu, ze kterého je bota vyrobena. Lícovou kůži můžete utřít zvlhčeným jemným hadříkem. V případě semiše či textilu, zkuste odstranit nečistoty nejdříve na sucho. Vyčkejte až špína na povrchu boty zaschne. Pak použijte kartáč s jemnou štětinou. Na závěr můžete ještě použít vlhčený hadřík a dočistit kde je potřeba. Tak připravenou a očištěnou obuv můžete následně přestříkat impregnačním sprejem. Přípravek vytvoří na dívčích botičkách neviditelnou ochranu proti vodě a špíně a boty vydrží v dobré kondici několik sezón.

Bezpečné nakupování
Bezpečné nakupovánís certifikátem SSL
Doprava zdarma nad 500 Kč
Doprava zdarmanad 500 Kč
30 dní na vrácení
30 dnína vrácení