Kolekce
  • 1
  • z
  • 1

Dámské kozačky

Dámské kozačky jsou navzdory měnícím se trendům stále nejoblíbenějším druhem zimní obuvi. Staly se základní výbavou dámského zimního botníku a většina žen si bez nich nedokáže představit život. Pokud jsi ještě neobjevila všechny jejich přednosti, prohlédni si naši nabídku a určitě zjistíš, čemu vděčí za tak velký úspěch.

Kozačky – boty na každou příležitost

Neexistují snad jiné dámské boty, které by se vyráběly v tolika variantách, a nabízely tolik možností jak a s čím je nosit. Můžeme vybírat z kotníkových modelů, z modelů s délkou pod nebo nad kolena. S plochou podrážkou nebo na podpatku. Kožených, semišových, či plátěných. Ženských a sexy na jehlovém podpatku, nebo vojenských, s širokou a pevnou podrážkou. Nezáleží na tom, jestli nosíš pouzdrové sukně, ultra elegantní šaty nebo džíny. V každém případě určitě najdeš kozačky hodící se ke tvému stylu. Za co ještě milujeme kozačky? Za to, že se hodí prakticky ke všemu. Ten stejný model pomůže vyniknout krátké sukni a druhý den bude ladit s obyčejnými kalhotami. Znamená to v podstatě, že pokud si do svého botníku pořídíš ty správné kozačky, problém zimních bot máš vyřešený. V posledních letech se kozačky začaly vyskytovat i v jarních a letních kolekcích. Lehké prodyšné materiály jim zajistily uplatnění i během teplejších měsíců, takže je můžeš bez váhání nosit i v létě.

Jakou výšku bot vybrat?

Jednou s nejdůležitějších vlastností dámských kozaček, kterou bereme v potaz při výběru, je jejich výška. Než se rozhodneš, zamysli se nad tím, jaké oblečení nosíš nejčastěji. Pokud většinu času nosíš kalhoty, kozačky nad kolena nebudou pro tebe. Natahovat je přes nohavice by bylo dost obtížné. Pokud si potrpíš na sukních a šatech, kotníkové boty mohou opticky zkrátit tvoji postavu. V tom případě bude nejlepší volbou výška do půlky lýtek? a výš. Díky tomu zachováš proporce těla a zeštíhlíš nohy. Samozřejmě to neznamená, že se musíš těmito pravidly řídit, meze se nekladou a každý outfit je zcela jiný příběh, který píšeš ty sama.


Další důležité vlastnosti kozaček

Ze začátku byly dámské kozačky obuví určenou hlavně pro zimní období. Dnes se už najdou i modely, které můžeme bez problému nosit na jaře a dokonce i v létě. Nicméně stále platí, že jejích hlavní úlohou je chránit naše nohy před zimou a vším, co nás může v tomto období potkat. Pokud tedy víš, že pocit tepla je pro tebe důležitý, ujisti se, že tebou vybrané kozačky jsou zateplené a jejich součástí je i vystužená stélka. Není na škodu zkontrolovat podrážku. Pokud je hladká a nemá vůbec žádné vroubky, bude se hodit do zimy ve městě, kde náledí a sníh zažiješ jen zcela výjimečně. Pokud víš, že budou tvoje boty čelit i náročnějším podmínkám, vsaď na mohutnější podrážku, díky které neuklouzneš hned za první zatáčkou. Pokud však ve svém botníku máš prostor pro pár navíc, neboj se odvázat a zvolit pár, který možná nebude tak praktický, zato ohromí vzhledem a doplní tvůj výjimečný outfit. Vždyť život je příliš krátký na to abychom si kupovaly jenom praktické věci.