Firmě Wojas

Projekt „Inovativní technologie výroby obuvi s třívrstvovou protismykovou podešvou” na léta 2009-2012 je realizován v rámci činnosti 4.4 „Nové investice s vysokým inovativním potenciálem” Operační Program Inovativní Hospodářství, financován z Evropského Fondu Regionálního Rozvoje. Projekt se týče investice prováděné za účelem použití pokročilé technologie (která je předmětem patentového přihlášení), díky které budou vyráběny nové výrobky na cílovém trhu ve formě bot s třívrstvovou protismykovou podešvou . Rozšíření výroby nevykračuje mimo průmyslu, ve kterém firma Wojas v současnosti působí. Investice prováděna v rámci projektu spočívá v rozšíření podniku a týká se investice spočívající na provádění činnosti představující předcházející fázi ve vztahu k dosavadní činnosti. V důsledku realizace projektu na cílový trh bude zaveden zásadně změněný výrobek ve formě obuvi s mnoho funkční třívrstvovou protismykovou podešvou, která zajistí přiléhání k zledovatělému podkladu a taky k olejovým a kluzkým povrchům. Plánovaným cílovým trhem pro výrobek jsou státy: Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Litva, Lotyšsko a Irsko. Realizace projektu umožní firmě Wojas S.A. zavedení na trh nové obuvi s mnoho funkční třívrstvovou protismykovou podešvou, a doplňkově způsobuje snížení nákladů na jeho výrobu z důvodu použití inovativní, ekologické a ekonomicky výhodné technologii. Projekt má pozitivní vliv na vyvážený rozvoj a je pozitivní z důvodu stejných šancí a nediskriminace. Celkové náklady projektu představují 30 601 674,80 PLN, naproti tomu finanční podíl Evropské Unie představuje 12 024 170,00 PLN.

CÍL PROJEKTU

Cílem projektu je zavedení průmyslové inovativní jedno cyklové technologie výroby obuvi s mnoho funkční třívrstvovou protismykovou podešvou s využitím přímého vstřiku podešvy. Toto řešení je považováno za inovativní v odvětví obuvnického průmyslu. Představuje předmět patentového přihlášení v Patentovém Úřadě PR. Mnoho funkční protismyková podešva byla poprvé na světe prezentována na veletrhu v Boloni v dubnu roku 2008. Podešva bude vyráběna na základě inovativní technologie, která v rámci projektu bude zavedena poprvé na světe. Je to technologie výroby obuvi s třívrstvovou podešvou v jednom výrobním cyklu s využitím přímého vstřiku podešvy. Projekt předpokládá vytvoření nového výrobního podniku, rozšíření stávajícího výrobního podniku, diversifikace výroby prostřednictvím zavedení nových technologických řešení, a taky zavedení na trh zlepšeného výrobku. Projekt má způsobit vznik nového výrobku z pohledu konečného uživatele (protismykové vlastnosti, zbytečnost použití doplňkových protismykového příslušenství, odolnost podešvy vůči mikrobiologické korozi, vysoká kvalita použitých výrobků) a firmy Wojas (zavedení inovativní technologie, rozšíření nabídky sortimentu, zavedení průmyslového vzoru pro výrobu).

INOVATIVNOST TECHNOLOGIE

Wojas zavede v průmyslovém měřítku inovativní technologii výroby obuvi s mnoho funkční třívrstvovou protismykovou podešvou v jednom cyklu s využitím přímého vstřiku. O inovativnosti technologie zaváděné v rámci projektu rozhodují následující činitele: - spuštění poprvé na světe výroby obuvi s třívrstvovou podešvou v jednom cyklu s využitím přímého vstřiku podešvy, - použití jako třetí vrstvy tkaniny s protismykovými vlastnostmi,, - zavedení do výroby průmyslovém měřítku ochrany obuvi vůči mikrobiologické korozi, - zavedení do výroby průmyslovém měřítku technologii lepení gumy z polyuretany metodou přímého vstřiku s použitím ekologických lepidel.

Bezpečné nakupování
Bezpečné nakupovánís certifikátem SSL
Doprava zdarma nad 500 Kč
Doprava zdarmanad 500 Kč
30 dní na vrácení
30 dnína vrácení